Vítám vás všecičky na mejch stránečkách

Kalendář akcí

07.03.2008 16:43

Nová akce

Toto je popis ukázkové akce. Můžete ji libovolně editovat, případně odstranit.

Vyhledávání

Kontakt

Článečky...

28.04.2008 09:48

kdyby vám to nedošlo...

..tak tohle jsem já

28.04.2008 13:47

Vše co jsem napsala

 

1.příběh...má historie

Jsem ze země Elfů a Víl. Vychovával mě jeden Elf. V jejich zemi se jména moc nepoužívala a tak ho dodnes nevím. Považovala jsem ho téměř za svého otce. Žili jsme dlouho šťastně, ale potom se rozpoutala válka mezi Elfy,Vílami a Draky. Můj otec mi řekl ať jedu hodně daleko a nevracím se. Dal mi Nariobista, nádherného jednorožče , který mě dopravil kamkoliv. Můj otec , a také všichni ostatní věděli , že to mají prohrané. Draci chtěli jejich zemi. Já jsem letěla co nejdál, ale Nariobist byl unavený a sletěl někam dolů na ostrov. Vypadalo to že kromě draků tu nikdo nebyl. Létali si v horách a mezi skalami, a tak mi to došlo. My přeci žili v horách. Dáme jim hory a my půjdeme sem. Jelikož jsem tu byla první pojmenovala jsem ji Wastari. Tak se údajně jmenovala moje vlastní matka. Letěla jsem zpět do země Elfů a Víl. Leželo tam pár mrtvých draků a tisíce mrtvých víl a elfů. Doufala jsem, že tam není můj otec. Bohužel tam asi byl. Už jsem ho nikdy neviděla. Vyletěla jsem s Naribistem nahoru a vysvětlila jim svůj plán.Všichni co uměli létat už byli na cestě a ostatní si vzali jednorožce.Draci se spokojeně zabydleli…v naší zemi … Když všichni uviděli Wastari, divili se . Byli tam přeci Draci. Vysvětlila jsem že draci žijí u skal a v horách, a tak se všichni vrhli do stavění nových domků. Tohle mě otec ani matka nikdy nenaučili. Stoupla jsem si tam a koukala, jak to dělají ostatní. Pokusila jsem se o něco podobného, ale tam by nebydlel ani Sort*. Tak jsem to zkoušela znovu a znovu a výsledek byl pořád stejný. Potom už byla noc. Všichni až na mě měli příbytek hotový. Já jim dala novou zem a oni mi ani nepomohli. Začala jsem zuřit. Stoupla jsem si, zavřela oči a zuřila. Běhaly mnou všechny emoce. Byla jsem připravená udělat to znovu. Otevřela jsem oči a nemohla jsem uvěřit. Letěla jsem . Byla jsem asi 50000 prstů nad zemí. Všude kolem mě šlehaly hromy, blesky a dole byl můj dům, ne vila, ne palác je ten správný výraz. Je celý z mechu a je posázený všelijak barevnými květinami.Všichni vylezli ze svých domečků, aby se koukli, co se děje. Když to skončilo , všichni šli spát. Ráno jsem se vzbudila. Stále jsem nevěřila. Myslela jsem že je to jen sen, ale nebyl. Byla ještě tma a tak jsem si chtěla rozkřesat oheň, ale jen jsem na to pomyslela oheň se rozhořel. Vyšla jsem ven všichni ke mně chodili s různými problémy a prosbami.

Potom ke mně přišel Javuer. Byl to Alf, kterého považovali všichni elfové za nejchytřejšího, a tak ho zvolili za svého zástupce. Řekl mi , že všichni elfové se shodli, že bych měla být panovnicí na Wastari, jako byl kdysi můj otec. Můj otec? Proč mi nikdo neřekl , že to byl panovník? A že s tím souhlasí i víly. Samozřejmě , že jsem se stala panovnicí. Neměla jsem ani na výběr. Není to nic těžkého. Jen se starám, aby všichni žili v míru. Pomáhám jim s běžným životem a rozhoduji válkách…naštěstí není nikdo, s kým by se dalo válčit. Tak to bylo až donedávna . Probudil mě Rascion, že víly zapalují jejich domy,a že jsou s nimi nějaké jiné bytosti. Vyšla jsem ven. Bylo mi to hned jasné. Víly se mnou jako panovnicí nebyly spokojené, a tak, protože jsou poměrně slabé, na pomoc si vzaly upíry. Už jsem je několikrát viděla. Jsou to zrůdy s dlouhými špičáky, toužící po krvi. Jedno je jasné, krev mých Elfů to nebude. Venku to vypadalo, jako kdyby tu byla desítky let válka, a přitom je to jen jeden den. Bylo mi jasné, že i když mám v sobě jistou sílu, Elfové jsou slabí, neměli bychom šanci vyhrát. Letěla jsem do skal. Vím, že vládce draků je Laktos. Šla jsem za ním s prosbou o pomoc. Bylo jasné, že pak by na ně zaútočili. Laktos se domluvil s draky , a potom řekl, že souhlasí. Vše jsem jim vysvětlila. Bojovat budou sami , ale také, že si je elfové osedlají. Společně budou silnější.

 

 

Niegra

Vydala jsem se do Gnoských lesů, porozhlédnout se po krajině ozářené měsíčním svitem. Šla jsem sama a byla jsem velmi rozrušena když se na demnou mihlo něco jako gigantický netopýr. V té tmě jsem nic nemohla rozpoznat a tušila jsem , že to bude někdo z draků, ale uslyšela jsem znovu zvuk plachtících křídel jak přistávají a to mi už nedalo. Schovala jsem se za skalku a čekala co přijde. Byla to Niegra. Nevěděla o mě a tak se mi dopřál krásný pohled na toto stvoření. deep

Kochala jsem se jejím vším a když už jsem se uklidnila, zamyslela jsem se nad tím co tu dělá. Je velice nebezpečná a myslím si , že může ublížit či zabít jakéhokoli tvora v naší zemi. Proto jsem zamávala hůlkou a Niegra se dala do spánku. Přišla jsem k ní a byla tak krásná. Ve spánku jsem ji přenesla do Listeonu , do hradního vězení, kde jsem ji vystlala podlahu dekou a přiložila nějaké jídlo. Myslím, že tohle bude můj mazlíček, pokud ho nepřijdou hledat Niegry ze stáda.

 

 

Večeře v Listeonu

Je už několikaletá tradice, že s okrruhem přátel se každý rok scházíme. Letos to bylo v Listeonu. Všichni byli unešeni krásou přírody, a tak jsme nejdříve prošli Gnoské lesy

, a potom jsme se zastavili u Fridovi studánky. Každý se podíval na svůj odraz v zrcadle. Legenda praví, že kdo se z ní napije, prožije šť astný den, kterým může začít krásný život: Pkud se ale někdo napije podruhé, bude mít z celého života peklo. Díky této druhé věci se nikdo nenapil. Potom jsme se vydali k mé ohradě s jednorožci. Už se stmívalo a každý měl příležitost spatřit jednorožce v měsíčním světle.

jednorořec

Nabídla bych projížďku, ale jedna je březí a celé stádo ji střeží celou noc. Nikoho už nebavilo chodit, a tak díky několika kouzlům stáli všichni před Listeonem. Všech 14 lidí se nacpalo do malinké předsíňky a já mezi nimi. Vzájemně jsme na sebe počkali a vydali se do jídelny. Ariguiny podpatky na dřevěné podlaze se rozléhaly celým hradem. Všichni jsme se pochichtávali klapaní, až se otočila a všichni jsme ji viděli, jak ještě nikdy. Vznášela se nad zemí, rukama, jakoby po někom hmatala, její ostré špičáky byly připravené kousnout a její žhnoucí pohled dokazoval, že není ve své kůži. Nikdo nevěděl, co dělat, až nakonec Theodor vytáhl hůlku, zamával s ní a Arigua se svalila na zem, za chvíli se probrala a nepamatovala si, co se stalo. Všichni pochopili, že je velmi háklivá a není radno si s ní zahrávat. Usedli jsme ke stolu a jedli z talířů, které poletovali kolem. Pustila jsem se do řeči s Tenrigem. Říkal, že jejich země je v pořádku a nic jim nehrozí a pomoc nepotřebuje. Po několika sklenkách mi řekl všechno. Na jejich zemi zaútočili draci a jsou teď slabí a lidé prchají, místo boje. Nedivím se. Všichni se skvěle bavili, jen já nevěděla, s kým se dát do řeči. S Ariguou? Ne, mám z ní strach. Theodor? Ne, moc chytrý a pyšný. Tenrig? Ne, je už moc opilý. Lirga? Ne, je nudná. Meris? Ne, zajímá se jen o knihy. Pastin? No, pokud bych chtěla poradit ohledně zasazování stromků... Irga? Stará čarodějnice. Nemám chuť stát se žábou kvůli její skleróze. Arets?

fhfg

On je sice krásný, vtipný, slušný, úplný gentleman, ale u něj nemám šanci. Už nemá cenu pokračovat. Šla jsem na prázdnou terasu. Moje samota už mě nebaví. Jezdila jsem prstem po zábradlí. Koukla jsem ke dveřím. Zahlédla jsem Aretse, jak sem míří. Chtěla jsem se vypařit, ale nestihla jsem to. Čekala jsem jaký trapas přijde. Ale nic. Arets mě požádal o tanec a vtáhl dovnitř. Chytil mě za ruce a jen jsem se pohupovali do rytmu a koukali si do očí. Blížila se 12. hodina. To se každý vrací do své země. Každý se loučil a pomalu mizeli. Arets mě pohladil po ruce a zmizel jako ostatní. Zbyly mi vzpomínky a naděje. Naděje na to, že ho za rok uvidím znovu.

 

 

 

 

Výprava do Grilských hor

Přemisťování mých hostů nedopadlo dobře. Přišla mi zpráva od posla, že Artes se nedopravil domů do Grasty. Nevím jak je to možné, ale měla jsem dojem, že už ho hledají a já nemusím mít strach. Rozhodla jsem se jet na svém jednorožci do Grilských hor.

dgdfg

Nejdříve jsme jeli okolo Gristanu, potom okolo Magického lesa a nakonec jsme se stavili ve Winstanu. Byl moc unavený, a tk jsme se rozhodli pokračovat až zítra. zajistila jsem ubytování a šla jsem se projít. Sedla jsem si na zem a pozorovala jsem měsíc. Když najednou jsem uslyšela slabé sténáni. Nevěděla jsem zda se vydat za ním nebo ne. OPo chvilce dumání jsem se vydala pěšky do Grilských hor. Šla jsem a sténání bylo čím dál tím hlasitější a mé nohy byly čím dál víc unavené.Šla jsem po tenkém skalním výstupku a sténání se přibližovalo. Najednou jsem ale zakopla.Ležela jsem na zemi a mé oči spatřily tu obrovskou propast pode mnou a nárazem jsem upustila hůlku.

Stoupla jsem si, ale jen napůl. Jen na jednu nohu, jeikož ta druhá byla celá od krve a já na ni nemohla dostoupnout. Pevně jsem se držela skály. Stěží jsem se dobelhala k malému plácku se sttromy. Zahlédla jsem někoho za stromem.

elfkym.blog.cz

Téměř jsem se tam plazila. Byl tam Arets a o několik metrů dál ležel jeho poraněný pegas.Ležel tam celý zakrvácený a jeho hůlka byla daleko a díky zraněním na ni nedosáhl.Dobelhala jsem se k hůlce a pomohla mu. Dobelhali jsme se do Winstaru.Když jsme tam došli, uložila jsem ho do mé posteli a sama si lehnula na zem.

 

 

 

 

Pomalu jsem otevírala oči a pomalu se mi do nich vlévaly sluneční paprsky. Protáhla jsem se a vstala. Spala jsem asi dost zajímavě. Hlavu jsem měla pod dekou, pod kterou spal Arets a v ruce jsem měla prázdnou sklenku. S obrovskými bolestmi hlavy jsem vstala a dobelhala se na balkon.

Vykoukla jsem a uslyšela zpěv ptáků. Mám tento zpěv ráda pokud mi to nezní jako gong.

fénix

Arets se začal probouzet. Řekl, že ho už téměř nic nebolí. Když ale chtěl vstát, podlomily se mu nohy a neměl sílu vstát. Přinesla jsem mu snídani , ale nebyl schopný se ani najíst, tak jsem ho nakrmila.Došla jsem mu pro kokosové mléko se slámkou a ať si poradí, ale mléko bylo všude jinde než v jeho ústech. Šla jsem si koupit hůlku abych mu mohla pomoct, ale když jsem se vrátil , už tu nebil. Na posteli ležel dopis.

Stálo v něm, že nestojí o mou pomoc a že se přemístil. Myslím, že se styděl za svou slabotu. Dříve nebo později ho musím navštívit.

 

Rozhodla jsem se, že se vrátím domů, do Listeonu. Jela jsem zpět, svého jednorožce jsem nechala v ohradě a zamířila do haly v Listeonu. Koukla jsem se na Niegru a dala jí něco k jídlu a deku. Potom jsem zasedla ke stolu a zavspomínala na včerejšek.Rozhodla jsem se dělat jako kdyby nikdy neexistoval.

gfhfg

Niegru jsem zkusila pustit a nemyslím si , že by na mě v blízké době zaútočila. Vlastně, docela si rozumíme.

 

víla

Vydala jsem se do Magického lesa. Arets slíbil, že se tam dostaví. Čekala jsem na stráni, ale nic. Dlouho jsem tam stála a vyhlížela. Ale nic.

Smutná jsem se vracela do Listeonu. Byla jsem zklamaná , ale už jsem neměla strach o Aretse. Už ne.

406

 

Mužské myšlení pro mě zůstává nesrozumitelným dějem, pomyslela jsem si.

6

 

fbgdfgafdg

Včera večer se mi naskytl dost zajímavý pohled na Tristovo jezírko. Nerozpoznala jsem kdo to vlastně je, Vypadala jako elfka, ale s ploutví. Takový život by se mi také líbil. Myslím, že si někdy skusím jaké to je.

Najednou se ta tajemná bytost potopila a tím skončil zajímavý pohled na něco krásného a tím skončila i má dobrá nálada.

 

Šla jsem se projít do les, neboť jsem si myslela , že mi to vyčistí hlavu. Chtěl jsem si zakouzlit, ale nedostala jsem ze sebe ani jedno kouzlo. Najednou se něcop šustlo za stromem. Lekla jsem se. Opatrně jsem se koukla.

Tuhle ne...Je to můj protějšek, byla vytvořena proti mé vůli, ale je tu. Bála jsem se že na mě zaútočí, ale nic. Potom mi to došlo. Já měla vztek a ona tím pádem ne. Jak jsem se cítila, tím byla opakem. Nezaútočila. Nic. Nechala mě jít, ale jen kvůli mému smutku. Příště až ji potkám snad nebudu smutná, ale tím pádem ji nemohu přemoci...

 

elfkym.blog.cz

Nikdy jsem v to nedoufala. Když jsem šla do Ohrady nakrmit jednorožce, zahlédla jsem v dálce temnou postavu. Vytáhla jsem hůlku a šla pomalu k ní. Za chvíli jsem zjistila že k němu. Koukl se na mě a zasmál se. Zeptala jsem se proč se směje a kdo je. Po chvíli jsem zjistila, že je to obyvatel mojí rodné země. Snažil se tam zůstat, ale teď už by nepřežil, proto přijel sem.Jmenuje se Anrugon a je to přítel mého bratra, který brzy zemřel. Teď se rozhodl, že zůstane tady.

 

Zezačátku to byl docela obyčejný den. Vzala jsem si pěkné šaty, prozože jsem se rozhodla zatančit si v sále.

dfasdfasd

Tančila jsem a kouzlila. Po dlouhé době jsem si sedla na zem. Zamotala se mi hlava a tak jsem musela delší dobu sedět. Málem jsem usnula. Když najednou někdo zaklepal. Mávnutím hůlky jsem otevřela dveře. Objevil se tam Arets. Stoupla jsem si a vyběhla mu naproti. Obejmula jsem ho. Dlouho jsme se jen drželi a objímali se. Pak mě pohladil po vlasech a přejel mi prstem po rtech. Potom mě lehce políbil. Ucukla jsem. Ani nevím proč. On se na mě udiveně podíval a otočil se. Odešel. Bylo mi trapně a ani jsem ho nedokázala zavolat zpět. Sedla jsem si znovu na zem. Chvilku jsem přemýšlela. Byla to opravdu jen chvilka a zvedla jsem se a vytáhla hůlku. Stoupla jsem si a použila přemisťovací kouzlo. Objevila jsem se přede dveřmi Aretsova domu. Zaklepala jsem. Objevil se ve dveřích. Tvářil se nejdřív tak udiveně a zklamaně. Nejdřív jsem úplně nevěděla, ale trvalo to jen chvilku a chytla jsem ho kolem pasu a políbila. Dlouze. Oba jsme měli zavřené oči a drželi jsme se za pas. Po chvíli jsme se pustili. Usmál se na mě a pozval mě dál...


..............

................

.....................

..........................TO BE CONTINUED....

28.04.2008 14:49

Zoufalé manželky epizoda 1 řada 1

Mary Alice Youngová bere stále ohledy na všechny kolem sebe: na rodinu, na přátele, na sousedy. Když o tom tak přemýšlí, dochází k závěru, že to není právě život podle jejích představ. A tak se jednoho dne ve svém dokonalém domě na roztomilém předměstí rozhodne a učiní všemu přítrž – spáchá sebevraždu. Ze záhrobí pak s osobitým komentářem prozrazuje různá tajemství, která skrývají manželky i manželé před sebou navzájem i před sousedy a která zůstávala dosud skrytá za zavřenými sousedskými dveřmi zdánlivě dokonalého amerického předměstí...

Zajímavosti

Prolog: Jmenuji se Mary Alice Young. Pokud jste četli dnešní noviny, možná jste narazili na článek o neobvyklém dni, který jsem měla minulý týden. V mém životě obvykle nebývá nic, co by stálo za zmínku v novinách až do minulého čtvrtka. Ze začátku vypadalo vše docela normálně. Udělala jsem snídani pro svou rodinu. Vykonala domácí práce. Dodělala své projekty. Oběhla své pochůzky. Popravdě jsem strávila ten den stějně, jako každý jiný tiše jsem leštila všednost svého života, až se leskla k dokonalosti. Proto bylo tak překvapující, když jsem se rozhodla jít do svého šatníku a vyhledat revolver, který nebyl nikdy použit. A zastřelila jsem se.

Náhodná hláška z epizody (více hlášek)

(Lynette se marně pokoušela zkrotit své 3 syny)
Lynette: Dneska se budete chovat slušně. Nenechám se ponížit před všemi sousedy. A abyste viděli jak vážně to myslím...
(Lynette vytáhne z kapsy papírek)
Kluci: Co to je?
Lynette: Santovo telefonní číslo.
Kluci: Jak jsi ho sehnala?
Lynette: Znám někoho, kdo zná někoho, co zná jednoho elfa, a pokud nepřestanete zlobit tak zavolám Santovi a řeknu mu, že chcete k Vánocùm ponožky. Chcete to opravdu riskovat?

28.04.2008 14:50

Zoufalé manželky epizoda 2 řada 1

Obsah dílu

Gabrielle se snaží tajit své pletky se zahradníkem Johnem, ale téměř se nechá chytit Carlosem, který přichází domů brzy a chce ji překvapit dalším dárkem.
Lynette se pokouší umírnit tři divoké chlapce tak, že je nechá na kraji u cesty. Když se po několika minutách vrací zpět, aby je vyzvedla, už tam nejsou.
Bree a Rex se snaží zachránit své manželství i prostřednictvím manželské poradny, ale Breeino hledání dokonalosti téměř překazí celý léčebný proces.
Susan shromažďuje odvahu, aby pozvala Mika Delfina na večeři. Chce to ovšem udělat pouze proto, aby naštvala Edie. A mezitím se dámy nemohou dohodnout, co udělají se znepokojivým psaním, které našly mezi osobními věcmi Mary Alice...

Zajímavosti

Epilog: Ano. Jak se tak dívám na svět z povzdálí, je mi vše tak jasné: krása čekající na odhalení, záhady tak dlouho čekající na odkrytí. Ale lidé se tak málo zastaví, aby se jen dívali, jsou stále v pohybu. To je opravdu škoda, je zde tolik k vidění.

28.04.2008 14:52

Zoufalé manželky epizoda 3 řada 1

Obsah dílu

Susan přesvědčí ostatní ženy, aby uspořádaly velkou večerní party, kterou chtěla organizovat Mary Alice. Sejdou se tam sice všechny, ale jejich vztahům to moc nepomůže, spíš naopak...

Gabrielle začne vydírat devítiletá dcera nové sousedky. Bree bojuje, aby nevyšla najevo pravda o jejím rozpadajícím se manželství. Susan se snaží vyrovnat se konečně s rozpadem svého manželství. I ji se ale pokouší vydírat sousedka – paní Huberová...

28.04.2008 14:55

Zoufalé manželky epizoda 4 řada1

Obsah dílu

Paní Huberová zjistila, že má Susan něco společného s požárem domu Edie, a pokouší se ji vydírat. Carlos začne podezírat Gabrielle z nevěry, ale jeho podezření se ubírá špatným směrem. Lynette trápí výstřelky dvojčat a vyleká se, když si přečte na receptu jejich diagnózu. Aby se nezhroutila, rozhodne se pro „samoléčbu“. Problémy s vlastním dítětem má i Bree – Andrew se rozhodně nechová tak, jak by si představovala...

28.04.2008 14:56

Zoufalé manželky epizoda 5 řada 1

Obsah dílu

Lynette se konečně vzchopí natolik, že otevřeně řekne svému manželovi svůj názor. A Bree, které stále vrtá hlavou smrt kamarádky Mary Alice, se rozhodne, že se na vlastní pěst pustí do vyšetřování jejích okolností…

28.04.2008 14:58

Zoufalé manželky epizoda 6 řaa 1

Obsah dílu

Gabrielle pokračuje v poměru se zahradníkem Johnem. Její manžel Carlos si pozve na pomoc svou matku Juanitu, aby mu pomohla vypátrat, s kým se Gabrielle stýká. Zprvu se zdá, že vychytralá Gabrielle nad tchyní zvítězí, zvlášť když se dozví, že Juanita je odnaučená gamblerka...

Lynette Scavová pomáhá ve školním divadelním kroužku připravovat dětské představení Červené Karkulky a tvrdě se střetne s ambiciózní matkou Maisy Gibbonsovou, která jí vmete do tváře, že je neschopná. Lynettina přítelkyně Jordan jí doporučí povzbuzující prášky, které Lynette nabudí tak, že pracuje na divadelních kostýmech nepřetržitě osmnáct hodin…
Rex Van De Kamp prohlásí v manželské poradně, že není v manželství s Bree spokojený se sexem. Bree ho navštíví v motelu, kam se Rex odstěhoval, a pokusí se ho svést...

Paul Young řekne sousedkám, že odvezl syna Zacha ke vzdáleným příbuzným. Susan Mayerová však zjistí, že Zach je v psychiatrické léčebně, protože trpí depresemi. Její dcera Julie se do léčebny tajně vplíží. Než ji personál vyhodí, dozví se od Zacha, že si vzpomněl na to, co se stalo s jakousi Danou, když byl ještě malý...

28.04.2008 14:59

Zoufalé manželky epizoda 7 řada 1

Obsah dílu

Detektiv najatý Paulem Youngem zjistí, že výhrůžný dopis byl odeslán z nejbližší pošty. Paul musí pisatele znát. Edie Brittová pomáhá Paulovi s prodejem domu a zapomene si u něj složku spisů. Když ji Paul otevře, s překvapením si uvědomí, že se písmo Edie shoduje s písmem v dopisu...

Susan Mayerová se chystá na první rande s Mikem Definem. V den schůzky k němu však přijede jeho kamarádka Kendra Taylorová. Chce jen zjistit, jestli Mike, kterého si najal její otec, už něco ve čtvrti vypátral o její zmizelé sestře. Sestru naposledy viděli ve zdejším baru. Kendra s Mikem se jdou do baru poptat. Susan doprovázená Britt je sledují...

Tom Scavo potřebuje domácí prostředí k tomu, aby prosadil před svými obchodními partnery svůj geniální reklamní nápad. Lynettte poslušně připraví velkolepou večeři, ale při hovoru se neudrží a navrhne řešení, které se Tomovým partnerům líbí. Tom ji vyčte, že ho před nimi shodila...

Rex Van De Kamp oznámí Bree, že se s ní chce rozvést. Syn Andrew chce po rozvodu zůstat s otcem. Danielle je to jedno, jen když bude mít vlastní koupelnu.
Gabrielle Solisová se pohádá s Johnem, kterému se již jejich letmé schůzky zajídají. Gabrielle navíc žárlí na Danielle, dceru Bree, a navrhne jí, že jí pomůže dostat se na modelingovou školu v New Yorku. Juanita si znovu ověřuje, že Gabrielliným milencem je John...

28.04.2008 15:01

Zoufalé manželky epizoda 8 řada 1

Obsah dílu

Andrew Van De Kamp srazil svým novým autem matku Carlose Solise, což ví jen De Kampova rodina. Bree se rozhodne udělat vše proto, aby nikdo nemohl jejího syna obvinit. Druhý den navštíví Gabrielle s Carlosem a po návštěvě je Andrew spokojený, že se na nic nemůže přijít, což začne dělat Bree starosti...

Lynnette je v koncích se silami při zvládání svých čtyř dětí, začne brát léky, které ji povzbuzují, ale začne bdít hlavně v noci a přes den je unavená o to víc. Susan se chystá na víkend s Mikem, ale když chce dát Bongovi psí suchary, najde ve skříňce místo sucharů balík peněz. To jí vyděsí...

Paul Young si najal pana Shawa, aby zjistil kdo má vinu na sebevraždě jeho ženy. Všechny stopy vedou k Edie Brittové, která bydlí u Marthy Hubertové, ale když přijde den, kdy má Shaw Edie zabít, zjistí, že Edie není hledaná osoba...

Brre chce od Andrewa vědět o jeho pocitech, když udělal tak strašnou věc, jelikož předpokládá, že má syn výčitky svědomí, ale synova odpověď jí vyděsí. Andrew je nešťastný hlavně z toho, že nemá auto a musí jezdit do školy na kole. To že někomu ublížil si vůbec nepřipouští...

Susan je nešťastná, ale Mike taky. Mike přijde za Susan, nechce ji ztratit a je připravený jí zodpovědět všechny otázky. Susan momentálně žádné otázky nenapadají. Ví jen, že chce Mika a sex...

Paul jde za Marthou, ukáže jí dopis a chce vysvětlení, proč jeho ženu vydírala. Martha necítí ani kousek viny, Paul se rozběsní, Marthu omráčí a uškrtí...

28.04.2008 15:03

Zoufalé manželky epizoda 9 řada 1

Obsah dílu

Andrew Van De Kamp srazil svým novým autem matku Carlose Solise, což ví jen De Kampova rodina. Bree se rozhodne udělat vše proto, aby nikdo nemohl jejího syna obvinit. Druhý den navštíví Gabrielle s Carlosem a po návštěvě je Andrew spokojený, že se na nic nemůže přijít, což začne dělat Bree starosti...

Lynnette je v koncích se silami při zvládání svých čtyř dětí, začne brát léky, které ji povzbuzují, ale začne bdít hlavně v noci a přes den je unavená o to víc. Susan se chystá na víkend s Mikem, ale když chce dát Bongovi psí suchary, najde ve skříňce místo sucharů balík peněz. To jí vyděsí...

Paul Young si najal pana Shawa, aby zjistil kdo má vinu na sebevraždě jeho ženy. Všechny stopy vedou k Edie Brittové, která bydlí u Marthy Hubertové, ale když přijde den, kdy má Shaw Edie zabít, zjistí, že Edie není hledaná osoba...

Brre chce od Andrewa vědět o jeho pocitech, když udělal tak strašnou věc, jelikož předpokládá, že má syn výčitky svědomí, ale synova odpověď jí vyděsí. Andrew je nešťastný hlavně z toho, že nemá auto a musí jezdit do školy na kole. To že někomu ublížil si vůbec nepřipouští...

Susan je nešťastná, ale Mike taky. Mike přijde za Susan, nechce ji ztratit a je připravený jí zodpovědět všechny otázky. Susan momentálně žádné otázky nenapadají. Ví jen, že chce Mika a sex...

Paul jde za Marthou, ukáže jí dopis a chce vysvětlení, proč jeho ženu vydírala. Martha necítí ani kousek viny, Paul se rozběsní, Marthu omráčí a uškrtí...

28.04.2008 15:04

ZOUFALÉ MANŽELKY EPIZODA 10 řada 1

Obsah dílu

Susan s Mikem se chystají prožít romantický víkend, což jim překazí Susanina dcera Julie. Volal její otec, že si ji nemůže na víkend vzít. Susan zatím ještě stále netuší, že Julie ukrývá ve svém pokoji Zacha, který utekl z léčebny...

Susan, že někoho v domě slyší a když nikdo neodpovídá na zavolání, vezme posilovač paží a jde prohledat chodbu. V okamžiku, kdy zaregistruje pohyb, máchne posilovačem a srazí na zem Mikea. Hned se mu omlouvá a Zach vystoupí ze svého úkrytu. Společně počkají na Julii a pak Mike odvede Zacha domů, kde ho otec rád obejme a zpět do léčebny ho už posílat nechce. Zachův otec Paul nechce ani to, aby se Zach vracel do minulosti, což Zacha strašně trápí...

Lynette je velmi spokojená se svou novou chůvou Claire. Aby se ale přesvědčila, že nechává děti v dobrých rukou, zakoupí kameru, kterou zapíná když odchází a před spaním si pouští nahrávku. Vše je v naprostém pořádku a Lynette děsí, že až moc v pořádku, začne trochu žárlit…
Gabrielle musí najít Carlosův pas. Dokud nepředá jeho pas úřadům, bude Carlos ve vazbě. I Gabriellino auto zabavil stát a když Gabrielle zjistí, že jí mohou zabavit vše, co je v domě, rozhodne se cennosti přestěhovat k Bree do garáže. V poloprázdném domě zjistí, že jediné, co jí opravdu chybí, je její manžel...

Když se Rex vrátil k rodině, vzala to Bree jako krok k znovuobnovení jejich vztahu. Ale nyní zjišťuje, že Rex si žije svým vlastním životem a nedává Bree žádnou šanci. Pak jí zavolají z nemocnice, že Rexe přijali do nemocnice s infarktem. Hned se tam rozjede a v přijímacích formulářích si přečte, že Rexovi zavolala sanitu Maisy Gibbonsová ze sousedství. Bree se rozhodne ji navštívit...

28.04.2008 15:06

Zoufalé manželky - zbytek epizod v řadě

11.

Obsah dílu

Rexe Van De Kampa propustí po infarktu z nemocnice a Bree ho zatím vezme na milost. Rex jí děkuje a je rád, že dětem neřekla o jeho nevěře. Na truc svému manželovi se však Bree začne scházet s místním lékárníkem Georgem Williamsem...

Gabrielle Solisové, jejíž manžel je ve vězení, zablokovali konto. K propuštění na kauci je zapotřebí jeho pas. Gabrielle chce, aby za to, co provedl, trochu trpěl, a pas hodí do hořícího krbu. Začne si hledat práci. Jako bývalá modelka má velké nároky, ale nakonec je nucena přijmout prezentaci nejrůznějších výrobků. Brzy toho má plné zuby...

U Susan Mayerové se objeví její bývalý manžel Karl, který se rozešel se svou novou přítelkyní. Susan ho pozve na oslavu Juliiných narozenin. Mike Delfino jí řekne, že ji miluje. Karl přijde na oslavu s Edie, která přizná, že ji Karl osahával. Susan mu přede všemi vynadá...

Jednoho večera Tom Scavo zahlédne chůvu Claire zcela nahou a vyžaduje od své manželky Lynette sex. Lynette si při snídani uvědomí, že Tom má oči jen pro Claire, ale Tom ji ubezpečuje, že miluje jen ji. Lynneth však začne shánět novou, pokud možno neatraktivní chůvu...

Martha je nezvěstná a sousedé organizují pátrací akci. Přijíždí Marthina sestra Felicia a chce zjistit, co se jí přihodilo. Paulovi Youngovi dochází, že policie brzy najde nějaké stopy. Vykope Marthino tělo, stáhne jí prsten a náramek a odnese je do bytu Mikea Delfina...

12.

Obsah dílu

Bree zneužívá svého nového přítele George Williamse k tomu, aby jí pomáhal s nákupy. George ví, že je Bree u domobrany, a daruje jí historickou pistoli. Lynette se snaží dostat na cvičení jógy, ale vždy je už obsazeno. Jednou přistihne syna se žvýkačkou ve vlasech a musí mu oholit hlavu. Když s ním dorazí na cvičení, recepční si myslí, že je po chemoterapii a Lynette pustí cvičit...

Carlos Solis je propuštěn na kauci, ale nesmí se vzdálit z domova. Proto nemůže pracovat, a tak Gabrielle musí dále chodit na prezentace, což ji unavuje. Navíc Carlos chce, aby měli dítě, čemuž se Gabrielle vzpírá. Carlos se uchýlí k triku a vymění Gabriellinu antikoncepci za neškodné prášky...

Policie zjistí, že Martha Huberová zemřela násilnou smrtí a že ještě žila, když byla pohřbena. Felicia se zmíní Susan Mayerové o tom, že si chce přečíst deník, který si Martha psala. Susan se vyděsí, protože v deníku určitě bude, že jízapálila dům...

Edie se rozhodne uspořádat tryznu a vysypat Marthin popel do jezera. Žádná ze sousedek s ní však nechce jet. Susan se uvolí s Edie k jezeru jet a tam jí přizná, že jí nešťastnou náhodou zapálila dům. Prosí ji, aby nechodila na policii. Edie jí to slíbí pod podmínkou, že ji sousedky přijmou do kolektivu a že s nimi bude moct pravidelně hrát poker...

Když přijde Mike Delfino domů, najde své věci zpřeházené a na telefonu vzkaz od otce Deidre, kterou měl hledat. Vzal si zpátky peníze, pistoli i Mikeovy poznámky...

13.

Obsah dílu

Susan se domnívá, že její dcera Julie je zcela bezproblémová mladá dívka, až ji jednoho dne přistihne, jak se líbá se Zachem. Když se dozví, že oba půjdou společně na ples, zařídí to tak, aby tam šla také – jako dozor...

K Lynette a Tomovi přijíždí dědeček, Tomův otec, a téměř vzápětí ho Lynette přistihne, jak se v jejich domě miliskuje s neznámou ženou. Je tím velmi pobouřená a chce, aby Rodney okamžitě odjel. Proti tomu se Tom ostře postaví...

Bree se chce pomstít manželovi a kromě nechutných tahanic o majetek uvažuje i o tom, že by mu také byla nevěrná. Jako dokonalý partner se nabízí lékárník George Williams, který je do ní zamilovaný...

Gabrielle se sice přestala s Johnem stýkat, zdá se ale, že to nebude stačit. Navštěvují ji totiž Johnovi rodiče Helene a Bob a žádají ji, aby synovi domluvila: ten totiž chce odmítnout stipendium, které získal, a věnovat se výhradně zahradnictví. Když Gabrielle mladíka navštíví na koleji, ten ji překvapí nádherným zásnubním prstenem po babičce a nabídkou k sňatku...

14.

Obsah dílu

Lynette už v životě dostala od svých tří nezbedných synů hodně podivných dárků, tentokrát – před Valentýnem – jí ale přinesou květinu v krásném květináči. Lynette je dojatá, ale jen do chvíle, než k ní přijde sousedka a oznámí, že jí kluci květináč ukradli...

Gabrielle vyhodí služebnou a nadále se chová zpupně a nabubřele. Vezme práci v obchodě s matracemi, pak prodává v parfumérii, kam si rtěnku přijde koupit právě služebná, kterou nedávno potupně vyhodila…
K Paulovi přichází sousedka a nese mu květinový koš, který jí omylem dodali. Paul si vzpomene, že permanentní objednávku pro Mary Alice zapomněl zrušit. Když sousedka v domě vidí fotografii jeho zesnulé ženy, prohlásí, že vypadá jako žena, s níž kdysi pracovala. Jmenovala se Angela Forestová...

Bree je opět s Rexem a pokouší se slepit jejich vztah, když vtom jí manžel nečekaně oznámí, ze k sexu potřebuje, aby byl otrok. Bree se se tedy bude muset změnit v „dominu“...

Susan náhodně zjistí, že Mike by si přál mít vlastní děti, což ji mírně řečeno poděsí. Ona sama už s dalšími dětmi nepočítá. Mike pokračuje ve své tajné misi, a když prohledává jeden dům, je postřelen. Ránu mu ošetří známý lékař. Mike jde vzápětí se Susan na večeři do drahé restaurace, kde mu rána začne krvácet. Susan drmolí své důvody, proč by už raději nechtěla děti, zatímco Mike tiše trpí. Když se zvedne a chce odejít, nemá už sílu: padá v bezvědomí na zem. Susan čeká v nemocnici, kde je ošetřován, a s údivem sleduje, jak do jeho pokoje vstupují policisté...

Lynette zjistí, že její chlapci ukradli v okolí ještě více věcí, a donutí je, aby všechny vrátili a omluvili se. Jendou z věcí, kterou její kluci při svým loupežných výpravách našli v Mikově garáži, je prsten a náramek, na němž je vyryto jméno Martha Huberová...

15.

Obsah dílu

Susan Mayerová se s přítelkyněmi rozhodne, že zavolá na Mikea Delfina policii kvůli šperkům Marthy Huberové, které se u něj našly. Policie ho zatýká, ale záhy ho propustí. Susan se ale na policii dozví, že byl Mike před lety odsouzen do vězení za obchod s drogami a za zabití, a nechce od něho slyšet žádné vysvětlení...

Bree Van De Kampová najde v koši na prádlo nepoužitý kondom. Podezírá Rexe a potom Andrewa, ale zjistí, že kondom patřil Danielle, která chce znovu získat Johna Rowlanda, s nímž se rozešla...

Tom Scavo je zklamán, že byl místo něj povýšen jeho kolega Tim, Lynette to naopak vítá…
Za Gabrielle Solisovou přijde Johnův kamarád Justin a nabídne jí, že by u nich zadarmo zahradničil. Chce se s ní vyspat a vydírá ji tím, že ví o jejím vztahu s Johnem...

Zach zorganizuje party. Účastní se jí i Andrew s kamarády a Zacha ponižují. Zach prozradí Julii, že by je nejradši zastřelil a že ví o ukryté pistoli...

16.

Obsah dílu

Maisy Gibbonsová, k níž docházel i Rex Van Den Kamp, je zatčena pro prostituci. Bree s Rexem se vyděsí, když se dozvědí, že si Maisy vedla zápisník se jmény všech svých klientů. Bree se za Maisy vypraví do vězení a chce ji uplatit, aby ze seznamu jejího muže vyškrtla...

Ve škole, kam chodí synové Lynette Scavové, se objeví vši. Jedna z matek, Tammy, rozšíří pověst, že je do školy zanesly právě Lynettiny děti. Zakrátko se Lynette dozví, že Tammy nechce pozvat její syny na oslavu narozenin svého syna Tophera. Lynette se rozhodne rázně jednat...

Paul Young se rozhodne, že dům neprodá. Setkává se s Marthinou sestrou Felicií a vnucuje jí představu, že Marthu zabil Mike Delfino. Na Feliciinu otázku, jestli byl někdy v Salt Lake City, odpoví záporně…
U Solisových, kteří mají zablokované účty, se porouchají odpady. Protože nemají na opravu, musí Gabrielle pod různými záminkami používat koupelny svých přítelkyň...

Susan Mayerová chce začít nový život a probírá se doma starými věcmi. Edie Brittová ji vytáhne do společnosti. V baru Susan tvrdí, že Mike Marthu Huberovou určitě nezabil. Podezřívá totiž někoho jiného...

17.

Obsah dílu

Juanita Solisová se po pěti měsících probouzí z kómatu. Její první myšlenkou je říct Carlosovi o Gabriellině nevěře. Vyjde z nemocničního pokoje na chodbu, kde nešťastně uklouzne, spadne ze schodů a umírá. Gabrielle naléhá na Carlose, aby se žalobou podepsal dohodu. Šel by sice na osm měsíců do vězení, ale zůstal by jim majetek. Mike Delfino podstrčí pod dveře Susanina domu dopis, v němž jí všechno vysvětluje. Susan mu ho za několik dní vrátí neotevřený. Andrew Van De Kamp odmlouvá školníkovi a srazí ho autem. Má být za to vyloučen ze školy. Bree se rozhodne, že nezdárného syna umístí do nápravného tábora. Když si pro něj přijedou, Andrew matce plivne do tváře.

Lynette Scavová se ve školním divadelním kroužku seznamuje s hluchoněmou maminkou Alisou Stevensovou. Pozve ji i s manželem Dennisem na večeři. Všimne si, že Dennis svou hluchoněmou manželku pomlouvá...

18.

Obsah dílu

Je sice mnoho věcí, které Gabrielle buď vůbec neví, nebo neví jistě, zato ví naprosto přesně, že nikdy nechce mít děti. Na rozdíl od manžela Carlose, který se uchýlí ke lsti. Gabrielle a Carlos se navíc přou o finanční záležitosti a Carlos chce, aby jeho žena podepsala tzv. „pomanželskou smlouvu“. Gabrielle o tom ovšem nechce ani slyšet… Bree se rozmýšlí, jestli má manžela doprovázet na návštěvu syna. Pak k ní přijde Lynette, která nutně potřebuje pohlídat děti, protože jde na schůzku s bývalými spolužáky...

K Susan přijíždí její stále dobře vypadající matka, a když vidí Mika, začne mu vykládat, že toho už o něm hodně slyšela. Susan jí musí připomenout, že už s Mikem nejsou. Matka jí na oplátku prozradí, že i ona se rozešla se svým přítelem Mortym, majitelem restaurace, a protože nemá momentálně kam jít, navrhne dceři, že by mohla zůstat nějaký čas u ní. To Susan upřímně vyděsí...

Zach se ptá otce, co se stalo s truhlou s medvídky, na kterou se přišli zeptat dva policisté a v níž bylo údajně nalezeno rozřezané ženské tělo...

19.

Obsah dílu

Noah Taylor prozradil Mikovi, že se po patnácti letech našlo v dětské truhle na hračky rozřezané tělo jeho dcery Deirdre. Lynette Scavová chce v dobré víře pomoct zhroucené sousedce Karen McCluskeyové, od té doby se jí však nemůže zbavit. Susanina matka Sophie si užívá svobody po rozchodu s Mortym a přivede si večer domů jakéhosi Tima. Sjedná Susan schůzku s jeho kamarádem Lamontem. Susan se jí ale svěří, že ji nešťastná láska k Mikeovi velmi zasáhla. Matka to vypráví Mikeovi, ale ten teď nemá na Susan čas. Při čtení Deirdřiny složky totiž narazil na jméno Paul Young…

20.

Obsah dílu

Neodbytný Zach hází večer kamínky na Juliino okno, ta má ale na uších peřinu a neodpovídá. Když vyjde Susan ven, dostane hrst kamínků přímo do očí. Julie je ráda, že má konečně pádný důvod se se Zachem rozejít…
Gabrielle si jde vyhlédnout nové auto. Udělá se jí špatně a důvod je nasnadě: je těhotná. Lynette zjistí, že v manželově firmě už tři měsíce pracuje jistá Anabelle, s níž Tom chodil předtím, než se seznámili spolu, a která tehdy dělala všechno pro to, aby ho ulovila za manžela. Paul se snaží zjistit, co Susan a Eddie hledaly v jeho domě, a je kvůli tomu velice rozzlobený. Susan z něj začíná mít strach. Zanedlouho nato dojde v jejím domě k výbuchu...

21.

Obsah dílu

Susanina matka Sophie, která má za sebou čtyři nevydařená manželství, je přesvědčená, že se už nikdy neprovdá. Pak se ale náhle objeví Morty, kterému dobře šlape restaurace a lepší se jeho zdravotní stav, bez Sophie ho ale nic nebaví. Přijel ji požádat o ruku a Sophie souhlasí...

Gabrielle se zlobí na Carlose, že jí zaměnil antikoncepční pilulky, a Carlos se vše snaží svést na svou mrtvou matku – věděla, že by měl rád dítě.

Bree večeří s Georgem v restauraci a dává mu ochutnávat ze svého talíře, což od jiného stolu pečlivě pozoruje Eddie. Lynette má dojem, že pro manžela přestává být sexuálně přitažlivá a pokouší se proti tomu něco udělat. Její taktikavšak není úplně nejúspěšnější. Paul hovoří s detektivem, kterého si najala Susan, a dohodnou se, co jí má říkat. Sousedka Felicia hledá Zacha, protože se u ní už dlouho nestavil, a nakonec ho objeví doma, jak tvrdě spí po větším množství sedativ. Rozhoduje se, že si ho nechá u sebe a obviní Paula. Susan si nechá detektivem ověřit i informace o Mikovi a na jedné novinové fotografii z procesu s Mikem, který měl zabít policistu, objeví známé tváře. Navštěvuje ženu z fotografie – Kendru – a jejího otce. Co jí asi o Mikeovi řeknou?

22.

Obsah dílu

Eddie se stále marně snaží získat Mika, toho už ale pevně drží Susan. Mike dokonce navrhuje, aby začali bydlet spolu a ona nemusela pořád běhat přes silnici. Susan je nadšená, Eddie už méně. Rozhodne se celou záležitosti překazit...

Gabrielle zjistí, že záměnu pilulek skutečně provedl Carlos, a rozhodne se ho opustit. Ostatně jen na den, protože pak už nastupuje do vězení. Jede za Johnem, doma je ale jen jeho homosexuální spolubydlící. Carlos, který ji sleduje, myslí, že právě on je otcem jejího dítěte – a nešťastníka zmlátí...

Bree vysvětluje Georgeovi, že ho považuje jen za přítele, což lékárníka naštve. Tajně pronikne do domu Van den Kampových, vymění Rexovy pilulky a náhodou najde krabici s podivnými sexuálními pomůckami…
Zach je u Felicie, která si myslí, že Paul odjel, najde ale lístek, který napsal synovi a kde si s ním dává schůzku v jistý den večer na stadionu. Felicia to řekne Mikovi, když se k ní přijde přeptat na Paula, kterého už dlouho neviděl, a Mike si na Paula na stadionu počká...

Lynette se pokouší vzdálit manžela od Anabelle, kterou doporučí manželce Tomova šéfa Dana, aby ji zaměstnala. Ten ji ale nechce ztratit a tak ji nečekaně povýší na místo po Dugganovi, které měl podle všech předpokladů získat Tom...

Susan najde mezi Mikovými věcmi, které k ní stěhuje, deník paní Hubberové...

23.

Obsah dílu

Je nádherný den, ale pro obyvatele Wisteria Lane rozhodně nijak úžasný není. Vracejí se k nim totiž události doby minulé, které rozvíří mírně stojaté vody klidného předměstí. A co víc? Dámy mají novou sousedku...

 

28.04.2008 15:14

cept na dokonalé manželství

1. Moje žena a já chodíme dvakrát týdně na večeři do nějaké dobré restaurace. Nejdřív si dáme nějaký aperitiv a potom obvykle místní specialitu. Přitom si užíváme příjemné společnosti. Ona chodí v úterý, já v pátek.

2. Máme oddělené ložnice. Její je v Brně, moje v Praze.

3. Beru svou ženu všude. Ona však vždycky najde cestu zpátky.

4. Když jsem se zeptal své ženy, kam by chtěla jít na výročí naší svatby, odpověděla, že někam, kde dlouho nebyla. Tak jsem jí navrhl kuchyni.

5. Vždycky se držíme za ruce. Kdybych ji pustil, šla by na nákupy.

6. Má elektricky vyhřívanou postel, elektrický mixer, elektrický opékač topinek, elektrickou kulmu, elektrickou troubu, elektrickou myčku nádobí. Jednoho dne povídá: Všude spousta technických vymožeností a já si přitom nemám kde sednout. Tak jsem navrhl, že jí koupím elektrické křeslo.

7. Moje žena mi řekla, že ji zlobí její auto. Prý má vodu v karburátoru. Vzal jsem tašku s nářadím a zeptal se, kde je. Odpověděla, že v rybníku.

8. Nechala si dát v salonu krásy pleťovou masku z piešťanského bahna. Dva dny vypadala skvěle. Pak bahno opadalo.

9. Ráno běžela za popelářem a volala: Stihla bych ještě odvoz? Popelář se jen vyklonil z okénka a řekl: Ale jo, naskočte si!

10. Podle statistik je manželství jednoznačně číslo jedna v příčinách rozvodu.

11. Nemluvil jsem se svou ženou dva měsíce. Nechtěl jsem ji přerušovat.

12. Poslední hádku jsem zavinil já. Když se mě žena zeptala, co je v televizi, odpověděl jsem, že tištěné spoje a prach.

 

28.04.2008 15:15

ve vězení nebo v práci?

Proč je lepší být ve věznici než v práci?

Ve věznici tě může navštěvovat rodina a známí.
V práci za telefon domů můžeš dostat vyhazov.

Ve věznici ti vrátní otvírají a zavírají dveře.
V práci si dveře otvíráš a zamykáš sám a ještě se musíš strachovat, že ztratíš klíče.

Ve vězení dostáváš tři jídla denně.
V práci máš jednu obědní přestávku a za jídlo si musíš zaplatit.

Ve vězení máš vlastní záchod.
V práci se o záchod dělíš s ostatními.

Ve vězení ti vše platí daňoví poplatníci a nemusíš pracovat.
V práci musíš pracovat a ještě odvádět daně na vězně.

Ve vězení jsou spoluvězni, kteří mohou mít sadistické sklony.
V zaměstnání si říkají manažeři.

 

28.04.2008 15:17

TV reklamkyy:))))))))))

Ideální rodina z pohledu TV reklam

Ideální rodina žije v novém domku, s velkou zahradou a bazénem, zatíženém hypotékou. V garáži mají rodinný vůz pořízený na leasing, stejně jako mají na splátky vybavenou celou domácnost.

Členové rodiny jsou čtyři, otec,matka,a dvě děti. Starší je kluk, mladší dcera. Otec pracuje jako ředitel firmy, a v pracovní době chodí na tenis. Ještě že má schopnou sekretářku, která mu ochotně podá tenisáky.

Matka je žena v domácnosti, ale od rána má strašně moc práce. Musí vstávat nejpozději v pět, aby byla při servírování snídaně skládající se sušenek a pomerančového džusu upravená, namalovaná a svěží. Po snídani musí doprovodit děti do školy, nesmí však zapomenout vzít sebou do kabelky láhev aviváže, aby mohla lidem v autobuse ukázat v čem si pere svetr. Pak jde nakupovat, samozřejmě platí kreditní kartou. Po návratu z nákupu uvaří oběd ze sáčku, do polévky nesmí zapomenout přidat vejce, občas ji u vaření asistuje šéfkuchař firmy, která jídla v pytlících dodává. Odpoledne má relativně volno, které tráví s kámoškama u bazénu na zahradě a mezi její největší přání patří na rozdíl od kámošek, které se chtějí vdát nebo rozvést, láhev minerálky.

Odpoledne se ze školy vracejí děti. Špinavé od čokolády a syn zamilovaný do paní učitelky, s vědomím, že se musí ještě moc a moc učit. Pak děti dovádějí s kamarády na zahradě, většinou si hrají na indiány nebo s míčem. K svačině jim pak nabídne mlékoa čokoládu, což děti nechává ledově klidnými. Dostane je až jejich babička, která vytáhne z lednice nějakou tu pochoutku s tučňákem.

Otec mezi tím, při návratu z práce způsobí dopravní nehodu, ale protože má skvělé pojištění, tak od poškozeného řidiče po hubě nedostane. Po návratu domů se otec zabývá natíráním plotu tou nejlepší barvou, do čehož mu neustále mudruje tchýně, kterou celkem vkusně uzemní.

Manželka mezi tím dovádí na zahradě s rodinným psem a nemůže si vynachválit v jak skvělé kondici a jak krásnou srst má díky granulím,kterými ho krmí.

Dcera už asi hodinu telefonuje s kámoškami, protože s telefonním tarifem, který mají,se to určitě vyplatí.

Je čas večeře. Objednávají si přes rozvoz pizzu, která je ta jediná pravá italská. Po večeři manželka vezme totálně špinavý ubrus,na kterém jsou zbytky jídla a mapy od vína-mimochodem jediného pravého portského-postříká skvrny zázračným prostředkem a šoupne jej do pračky. Do praní samozřejmě nepřidává žádný běžný prací prášek. Když už je v té koupelně, tak na doporučení jedné paní doktorky přetře dalším zázračným prostředkem obklady a umyvadlo a pohledem na špinavý hadřík to vypadá, že už tam neuklízela minimálně pět let.

Manžel mezi tím s kamarády na pivu řeší, že ten výčepní je nějak divný. Děti šly spát pod peřinami, jejíchž povlečení je tak heboučké, protože je pral sám králík Azurit, se jim budou zdát určitě jen ty nejkrásnější sny.

Manželka si napustí vanu, přidá do ní úchvatnou pěnu, díky které se po vykoupání bude cítit tak skvěle, jako by celý den nedělala vůbec nic.

Manžel se vrací z hospody, le protože má opět své dny, jde ještě se sousedem vypít láhev něčeho výjimečné hořkého a výjimečně dobrého. Pak do sebe hodí modrou pilulku a přitulí se k manželce. Před tím si samozřejmě vloží do úst plátek žvýkačky pro svěží dech, protože alkohol moc vábný dech nevytvoří. No,nesmí na ženu moc dýchat, aby mu při sexu díky jeho svěžímu dechu neumrzla.

Z toho vyplývá, že v ideální rodině manžel fláká práci a po večerech pije, manželka řeší s kámoškama kraviny, děti jsou rozmazlené a pořád špinavé, neumí kulturně stolovat, mají špínu v koupelně, ale na venek se tváří, že jsou všichni strašně šťastní a spokojeni.

28.04.2008 15:17

PITOMCI...")

Pravdivé historky o pitomcích mezi námi.

Pitomec č. 1
Při studiu medicíny pracuji na částečný úvazek také v poradně toxikologického střediska. Je to nedávno, co volala nějaká žena, která přistihla dcerku při pojídání mravenců. S nonšalancí sobě vlastní jsem jí odvětil, že mravenci nemůžou její holčičce nijak ublížit, takže s ní do špitálu jezdit nemusí. Dáma se uklidnila a před rozloučením mi prozradila, že dala své holčičce pro jistotu vypít prostředek pro hubení mravenců. "Volejte záchranku! Okamžitě!" zařval jsem do telefonu.

Pitomec č. 2
Je to pár let, co se jeden letištní zaměstnanec firmy Boeing rozhodl ukrást záchranný člun z Jumbo Jetu. Byl celý nadšený, když se mu jeho plán podařil a on člun donesl bez problémů domů. Nazítří se hned vydal na řeku, že si člun vyzkouší. Nafoukl jej a bezstarostně se začal projíždět po vodě. Jaké bylo ale jeho překvapení, když se nad ním z ničeho nic objevil vrtulník Pobřežní stráže a žabí muži vytáhli nešťastníka do helikoptéry! Až po přistání se dozvěděl, že vrtulník pro něj vystartoval proto, že jeho člun po nafouknutí aktivoval svou tísňovou vysílačku. Samozřejmě, druhý den už dotyčný u Boeingu nepracoval.

Pitomec č. 3 - Pravdivá historka ze San Franciska
Jeden muž se rozhodl vyloupit banku. Vešel do pobočky Bank of America a na papír napsal: "todle je přepadeňý. Dejte my všecky prachi do taški." Jenže jak tak stál ve frontě před okénkem a čekal, až bude moci svůj vzkaz podat bankovní úřednici, přepadly jej pochyby. Co když někdo viděl, jak p íšu ten vzkaz? Mo žná už zavolal poldy a ti tady budou dřív, než já se k tomu okýnku vůbec dostanu? Zmítán nejistotou opustil raději pobočku a zamířil přes ulici k filiálce banky Wells Fargo. Zde trpělivě vystál frontu a když na něj přišla řada, podal svůj papírek dívce za přepážkou. Při pohledu na jeho pravopisné chyby se úřednice v duchu pousmála a řekla si, že lupič asi nebude patřit k nejbystřejším. Proto mu s klidem vysvětlila, že mu peníze dát nemůže, protože si podal žádost na blanketu Bank of America. Takže se musí rozhodnout - buď své požadavky napíše na papíru firmy Wells Fargo, nebo se vrátí zpět do Bank of America. "OK," zamumlal zmatený bandita a odešel. O pár minut ho zatknuli. Čekal ve frontě v pobočce Bank of America.

Pitomec č. 4
Automatický radar zaznamenal u jednoho projíždějícího vozu překročení povolené rychlosti a vyfotografoval auto i s poznávací značkou. Nic netušící řidič dostal o několik dní později z policejního okrsku dopis, v němž byla fotografie jeho auta a složenka na 40 dolarů. Místo placení poslal vypečený šofér policistům fotografii čtyř desetidolarovek. O několik dní později dostal z policie opět dopis. Tentokrát v něm nebyla složenka, ale jenom fotografie, na které byla masivní železná pouta. Řidič požadovanou částku odeslal okamžitě.

Pitomec č. 5
Do malého koloniálu vešel mladý muž, namířil na starého prodavače brokovnici s upilovanou hlavní a řekl si o všechny peníze z pokladny. Když mu prodavač peníze do tašky vložil, lupič zahlédl za jeho zády láhev skotské a dostal na ni chuť. Stařík však skotskou odmítl vydat s tím, že mladíkovi ještě není jednadvacet. Lupič řekl, že mu jednadvacet bylo už dávno, ale prodavač opakoval, že mu nevěří. Rozčilený mladík sáhl do kapsy pro řidičák a vrazil ho prodavači před oči. "Tady si to přečti, dědku! Mně už bude třiadvacet!" řval na prodavače. Starý pán si pečlivě ověřil, zda bandita muví pravdu, potom sáhl za sebe a láhev whisky změnila majitele. Hned nato mladík uprchl. Prodavač okamžitě zatelefonoval na policii a oznámil jim jméno a bydliště pachatele. Lupič byl zatčen o dvě hodiny později.

Pitomec č. 6
Páreček grázlů vrazil do obchodu. Každý mával nervózně pistolí a první z nich na vyděšené prodavače hulákal: "Nikdo ani hnout!" Když se pohnul jeho parťák, kamarád jej bez milosti zastřelil.

Pitomec č. 7 - Z Arkansasu
Jeden chlapík si chtěl lacino obstarat nějaké pití. Usoudil, že nejrychlejší bude, když velkým kamenem, který ležel pod chodníkem, rozbije výlohu obchodu s lihovinami, vezme první láhev a uteče. Jak se rozhodl, tak učinil. Zvedl šutrák a mrštil jej do výkladu. Kámen se však odrazil, pobertu udeřil do hlavy a ten v bezvědomí padnul na zem. Výloha byla totiž z plexiskla. K chlápkově smůle byla navíc celá příhoda zaznamenána videokamerou.

Pitomec č. 8 - Černá kronika Ann Arborové
Do Burger Kingu ve městě Ypsilanti v Michiganu vešel ve 12.50 hod. neznámý muž, vytáhl pistoli a žádal vydání tržby. Prodavač klidně odvětil, že bez objednávky jídla nemůže pokladnu otevřít. Lupič si tedy objednal dva koláče, ale prodavač mu oznámil, že je mu velmi líto, neboť koláče byly k snídani a už došly. Zklamaný bandita se otočil a se zlostným prásknutím dveří odešel.

28.04.2008 15:19

TAKY DOBRÝ

Několik citací z přiložených návodů k používání

 • Do not use while sleeping! (Nepoužívejte při spaní) - vysoušeč vlasů Sears
 • You could be a winner! No purchase necessary. Details inside. (Můžete se stát výhercem! Není třeba kupovat. Podrobnosti uvnitř.) - na balíčku Fritos
 • Serving suggestion: Defrost. (návrh jak připravit - rozmrazit) - na některých mražených jídlech Swann
 • Fits one head. (Pro jednu hlavu.) - na hotelovém balíčku s koupací čepicí
 • Do not turn upside down! (Neobracejte vzhůru nohama!) - Tesco - na dolní straně krabice s dezertem Tiramisu
 • Product will be hot after heating. (Po ohřátí bude výrobek horký.) - Marks & Spencer Bread Pudding
 • Do not iron clothes on body. (Nežehlete oděvy na těle.) - na obalu žehličky Rowenta
 • Do not drive car or operate machinery. (Nejezděte autem a nepracujte se stroji.) - na dětském léku prioti kašli Boot
 • Warning: May cause drowsiness. (Varování: může způsobit ospalost.) - na prášku pro spaní Nytol
 • For indoor or outdoor use only. (Pouze pro domácí nebo venkovní použití.) - na elektrických vánočních světlech vyráběných v Číně
 • Warning: contains nuts. (Pozor: obsahuje oříšky.) - na burácích Sainsbury´s Peanuts.
 • Instructions: open packet, eat nuts. (Návod k použití: otevřte balíček, jezte oříšky.) - na balíčku společnosti American Airlines
 • Do not attempt to stop chain with your hands. (Nepokoušejte se zastavit pilu vlastníma rukama.) - na švédské řetězové pile
28.04.2008 15:22

Tak takhle dopadnu.....:)))))))))))))))))

Experti u maturity

Maturitní zkoušky na jednom ústavu bychom s nadsázkou mohli oznacit za veselou taškarici, nebot prezentace vedomostí nekterých záku (zvlášte z ceského jazyka) byly obdivuhodné az patafyzické. Jest sice pravdou, ze ústav je zameren striktne technicky, ale nekteré základní znalosti by mely být pro záky samozrejmostí. Zastavíme se pouze u trí expertu, kterí svými sentencemi a holými vetami maturitní komisi zcela deklasovali.

Expert c.1:
Otázka: Levicove orientovaná literatura mezi válkami.

Q: Která událost zaprícinila levicovou orientaci intelektuálu v Evrope? Byla to událost, která doslova otrásla svetem, jak napsal John Reed.
A: No, já presne nevím....
Q: Vzpomente si na období První svetové války....
A: (nejiste) Titanic???
Q: (po vstrebání šoku) Které autory, ovlivnené VŘSR, znáte?
A: Neznám...
Q: Napríklad Jirí Wo....?
A: Jirí Wo...
Q: Jirí Wol...?
A: (vítezoslavne) Wolker!
Q: Co napsal Jirí Wolker?
A: (po chvíli) Nevím...
Q: A co takhle reportáze V zemi, kde zítra znamená vcera? Kdo je jejich autorem?
A: Neznám..
Q: To nevadí, ale mohl byste nám alespon ríci, co autor myslel tím názvem ...kde zítra znamená vcera?
A: (po chvíli) Oni meli asi jinej kalendár....
(komise odpadla)


Expert c.2:
Otázka: Karel Čapek a vedecko-fantastická literatura.

Q: Tak nám nejprve povezte neco o Karlu Capkovi.
A: Karel Capek byl synem lékare a mel bratra Josefa, který byl zrucným ilustrátorem....
Q: A dál..?
A: ...........
Q: Tak tady vidím, ze máte prípravu (pozn.: na dvoulistu linkovaného papíru bylo napsáno nekolik rádku: RU.R - presne takhle!), co to znamená?
A: To je RUR...
Q: Mohl byste o této divadelní hre ríci neco blizšího?
A: Je o robotech...
Q: A dál...?
A: (ticho)...
Q: Znáte nejaké jiné autory sci-fi?
A: Já jsem nic necetl.
Q: A videl jste alespon nejaký film s touto tématikou? V kinech jich nyní bezí nekolik.
A: Já do kina nechodím.
Q: Tady vidím, ze v seznamu cetby (honosný název pro cár papíru, kde bylo vypsáno 5 knih: Válka s mloky, Honzíkova cesta, Babicka, Robin a Bella a Sebastián) máte Válku s mloky, o cem tato kniha pojednává?
A: O válce s mloky.
Q: A kdo válcil s temi mloky?
A: Jiní mloci.
Q: No dobre a jinou knihu s podobným zamerením od Capka neznáte?
A: Dva tisíce mil pod morem.
(komise byla v rozkladu)


Expert c.3:
Otázka: Literatura doby husitské

Q: Jaké autory doby husitské znáte?
A: Jan Hus byl kazatel a kázal v Betlemské kapli, ze by lidi nemeli krást, protoze je to hrích a tak podobne.
Q: Dál...
A: A taky bojoval proti odpustkum...
Q: Co jsou to odpustky? Víte?
A: Odpustky? To nevím.
Q: Co napsal Jan Hus?
A: Jan Hus napsal Pokriky.......
Q: (ceštinárka zustala v šoku, v duchu probírala své znalosti, zda neco neprehlédla) Co to jsou ty Pokriky?
A: No, ty Hus skládal pro husity, aby jima zahnali krizáky na ústup, ti kdyz slyšeli pokriky husitu, tak utekli...
Q: (ceštinárka zbelela, ptal se tedy prísedící) A kdy Jan Hus ty Pokriky napsal?
A: Hus je napsal v Kostnici behem svého perzekvování a veznení a ven je pronášeli jeho prátelé, kterí ho tam chodili navštevovat, ve forme motáku...
Q: (predseda se dusil smíchy, ceštinárka mela barvu krídového mramoru, prísedící se chechtal, taková geniální absurdita se jen tak neslyší, po chvíli se ceštinárka zeptala-chtela zachránit situaci, prisunula pred záka natištený text písne Kdoz su bozí bojovníci a pravila): Mohl byste rozebrat tento text?
A: (zákovi se rozzárily oci ) To je pokrik!! (pravil nadšene)
(komise hnila)
Pak jsme se ješte dovedeli, ze Hus chudým bral a bohatým dával a ze ho spálili...

28.04.2008 15:24

ŠLA NANYNKA DO ZELÍ....

Šla Nanynka do zelí v podání slavných básníků

Šla Nanynka do zelí, do zelí, do zelí,
natrhala lupení, lupeníčka.
Přišel za ní Pepíček,
pošlapal jí košíček.
Ty, ty, ty, ty, ty, ty,
ty to budeš platiti.

Nebo taky...

Karel Jaromír Erben

Ráno, raníčko panna vstala
a košíček si přichystala.
"Půjdu matičko pro zelí,
k vepřové, co je v neděli."

"Ach, nechoď, nechoď na lupení,
Pepíkovi co věřit není,
chytne tě, mladý ničema
a pověst tvá bude zničena."

Nemá Nanynka, nemá stání,
pro zelí ji cos pohání,
kuchařská vášeň ji nutí
dodat jím vepřové chuti.

První lupínek ulomila,
věštba matky se vyplnila.
Josefa statná postava
koš v troskách ležet nechává.

Než záře nebe pozlatila,
svou vášeň draze zaplatila.
A za rok v košíčku - jaký žal,
Pepíček malý zaplakal.

Jaroslav Vrchlický

Byl jednou jeden Pepíček,
muž statný, vzrostlý, smělý
a na poli si nasázel
brambory, řepu, zelí.

Nanynka hezká dívka je,
veselá po den celý,
ta na lupení vyšla si
do Pepíčkova zelí.

Se zpěvem na rtech přechází
na poli dívka mladá
a natrhané lupení
si do košíčku skládá.

Netuší však, že Pepíček
tam z vršku pokukuje
a černá jeho duše již
jí mrzkou zradu kuje.

A číhá tam jak lítý drak
skryt v hustém křoví v lese
a zlost mu nitrem plápolá
a brada se mu třese.

Vzal do ruky svůj hromný kyj
a hnal se dolů srázem
a mocným kyje rozmachem
jí košík rozbil rázem.

Petr Bezruč

Sto roků na pole chodila,
sto roků trhala zelí,
až přišel z Frýdku Pepíček
a složit se v zelí jí velí.

Sto roků s košem chodila,
sto roků byl košík celý,
dneska je košík pošlapán,
kdo ti ho Nanynko zcelí?

Siroty pláčí, mají hlad,
tak jako dříve ho měly.
Přijde den, z šachet jde plamen a dým,
přijde den - bude i zelí.

Jaroslav Seifert

Mé sny a dětství bez léčky,
kam jste se náhle poděly?
Modraly se poměnečky
a Nanynka šla do zelí.

Trhala lupen po lupeni,
zpívala, světlem oděná,
až přišel Pepík - sbohem snění -
proč si ho brala, kačena?

No - dopadlo to tak, jak chtěli.
Mé srdce, jen se těžce slož.
On dostal Nánu, Nána zelí -
a na mne zůstal jenom koš.

Antonín Sova

Kdo vám pošlapal košík, kdo?
kdo v posledním stisku
léta
v stříbrném soumraku
za lehké závoje mlh skryl slzy loučení
a nechal se hladit laskavými prsty břízek?

Jen José stojící za sosnou
tak zářící v západu slunce
- spojení rukou a srdcí...

Kdo vás nechal, nevděční,
skrýti si tvář v chladivém zelí?
Proč nutíte polibky vlahé rty
šeptati zmlkle v přemýšlení?

Kdo vám pošlapal košíček?

Otakar Březina

V šílených vírech nekonečných závratí,
zahořklým popelem věčných soumraků,
tisíce mlčenlivých duší jako opilci prokletí,
vešla jsi ty - dokonalá v zelí zázraků.

A hudba pramenů na napjatých nervech
hrajících krvavé sonety
v pošlapaném koši extase,
v étheru bezedných propastí
a v bledých par přízraků.

Před velkými dveřmi Poznání
stáli tu mlčky,
On, Ty a zelí.

Vítězslav Nezval

Poema

Bylo to jednou z jitra v neděli,
Nanynka, které přezdívali Nelly,
šla trhat zelí, zelí, zelí.

Bylo to zelí - nebo bolehlav.
Dopitá láhev. Deset černých káv.
Rodí se báseň. Haf, haf, haf.

Zavřená kniha. Otevřený hrob.
Doluji verš jako zlatokop.
A košíček je trop, trop, trop.

Francois Villon

Balada o couravé Nandě

Lisetko, Žando, Marvelli,
Fanetko, Káčo uličnice,
páteři, žáčci nesmělí,
namalované krasavice,
stírejte slzy, palte svíce.
Zní poslední má serenáda.
Couravé nandy není více -
vzpomeňte na ni, na neřáda.

Ty její horké pocely,
ten žár, když vklouzla do světnice,
a vyváděla v posteli,
žes zapomněl i na štěnice.
To byla k sakru milostnice.
A měla vám mě holka ráda.
Byla jak burtskej ořech v mlíce -
vzpomeňte na ni, na neřáda.

Zrovna minulou neděli
vyšla, jak byly tyhle hice,
pytlačit někam do zelí.
Přišel tam Pepík, zblejsk ji v trice
a dal jí košem do palice.
Chudinka, byla ještě mladá,
zhasla hned jako malá mšice -
vzpomeňte na ni, na neřáda.

Poslání:
Nožičky měla gazelí,
široké boky, úzká záda
a teď je, chudák, s anděly -
vzpomeňte na ni, na neřáda.

Vladimír Majakovský

Ratata bum

hromy

třeskly,

Nanda se

pro večeři

krade.

Loupežník v zelí

drzý,

smělý,

na ni tam číhá.
Tma je

všude.

Rozlámal košík.

Rozkop jak smetí.

Přes pole

zleva

levá

levá

Krasnoarmějci

letí.

Přilehnou k líčku

na políčku,

zadrhnou kulaku

kol hrdla smyčku.

Za všechny,

za Rus,

za Revoluci.

Za
krásu dychtivou

bubnujte

kluci.

Kdo je tu pánem,

kdo tady

velí?

komisař rudý

rozkročen

v zelí.


Partyzánská

Skal a stepí, divočinou
šla Nanynka do zelí,
s puškou v ruce, s ohněm v srdci,
natrhala lupení.

Z hloubi lesa hlubokého
přišel na ní Pepíček,
a s pomocí eskadrony
rozšlapal jí košíček.

Marie Pujmanová

Šťastné
dítě v chatrných šatičkách
na boso chodila Nanynka, dívka rozmilá.
Po poli běhala celý den.
Doma byl hlad.

Pepík, syn kulaka
na poli přepad ji.
Košík i poctivost,
všechno tak ztratila
pro hlávku zelí.

Únor vše změnil.

Na velkých lánech společně roste
pro všechny zelí.
Kulaci zmizeli, není jich více,
s úsměvem šťastným s traktorem jezdí
a s malým Pepíčkem - Nanynka - družstevnice.

 

28.04.2008 15:30

Nějaké obrázky

To muselo dát slepici hodně práce

Neboj se vyjádřit svůj názor

28.04.2008 16:21

JÁ...

tak to jsem já,....